Tıkanık Açma

Tıkanık Açma

Evinizin her yerinde, atık suları lavabolardan, tuvaletlerden, banyo küvetlerinden ve diğer gider borularından tahliye hatlarınız vardır. Bu hatların tamamı ana kanalizasyon hattına çıkıyor. Bu devasa boru, evinizdeki tüm atıkları kanalizasyon sisteminize gönderir. Tıkandığında, evinizin her yerindeki giderler çalışmaz ve farklı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Ciddi hasarları önlemek ve tıkanmış kanalizasyon hatlarını tespit edebilmeniz için profesyonel destek almanız tavsiyemizdir. 

Ana gider tıkanıklığının en belirgin belirtilerinden biri küvet veya duşlarınızda su birikmesidir. Kanalizasyon hattını tıkayan en yaygın atık türü yağdır. Lavabo giderine gres, katı veya sıvı yağ dökerseniz, soğuyacak ve sertleşecektir. Yağ, sıcak su akıtsanız bile, genellikle ana kanalizasyon hattınıza ulaştığında katılaşır ve tıkanıklığa neden olur.

Kanalizayon Hattınız Tıkanırsa Ne yapamalısınız ?

Öncelik olarak suyu kapatın ve bir tesisatçı çağırın. Bazı küçük kanalizasyon tıkanıklıklarını açmanız mümkün gibi gözüksede tesisatınızda çoğu zaman daha fazla sorun açmanıza neden olan bir yaklaşımdır.

Tuvalet Banyo Mutfak Lavabo Balkon Tıkanmış atık su giderlerini kanal açma robotu ile hiç bir yeri kırmadan açıyoruz